Europejska Sieć Migracyjna

Aktualności

Nowa siedziba placówki Straży Granicznej powstanie w Dubeninkach

Kilka dni temu w Dubeninkach wmurowany został akt erekcyjny pod budowę nowej siedziby placówki Straży Granicznej. W uroczystości wziął udział wiceminister Jarosław Zieliński.

Placówka w Dubeninkach działa w strukturach Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. Funkcjonariusze ochraniają odcinek granicy państwowej o długości około 20 km. Strażnicy prowadzą rozpoznanie i zapobiegają nielegalnej migracji poza przejściami granicznymi.

Koszt budowy placówki wyniesie ponad 14,6 mln zł. Budowa finansowana jest z Programu Modernizacji Służb Mundurowych i unijnego Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. To nie jedyne pieniądze, jakie z rządowego programu trafią do Straży Granicznej. W latach 2017-2020 formacja z tych środków zrealizuje 92 inwestycje budowlane o wartości 295 mln zł. Będą to strzelnice m.in. w Chełmie, Przemyślu
i Koszalinie. Nowe placówki powstaną m.in. w Tarnowie, Bielsku-Białej i Częstochowie.

Do Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w ciągu trzech lat trafi nowoczesny sprzęt o łącznej wartości ponad 3 mln zł. Będą to m.in. karabinki mini-beryl, kamizelki kuloodporne, lornetki oraz urządzenia do badania autentyczności dokumentów.

Źródło: www.mswia.gov.pl/

 

 

do góry