Europejska Sieć Migracyjna

Aktualności

Raport EMN: Understanding Migration in the European Union

Z przyjemnością przedstawiamy Raport EMN powstały z okazji 10-lecia Europejskiej Sieci Migracyjnej. Dokument podsumowuje i przedstawia kluczowe trendy w zakresie przepływów migracyjnych oraz rozwoju polityki migracyjnej w latach 2008-2018 w Unii Europejskiej.

Raport rozpoczyna się od podkreślenia, że ​​imigracja stała się kwestią coraz większego znaczenia dla opinii publicznej w całej UE, a także, jak zmieniły się nastroje wobec imigracji spoza UE w wyniku wojny w Syrii i innych kryzysów w regionie, podkreślając znaczenie dobrego zarządzania migracją, aby zapewnić zaufanie publiczne. Dokument analizuje również, w jaki sposób kluczowe europejskie polityki migracyjne i azylowe rozwinęły się w ciągu 10 lat, dostosowując się do niedawnego kryzysu migracyjnego, jednocześnie zarządzając długoterminowymi potrzebami zarówno ludności przyjmującej, jak i migrantów. W sprawozdaniu podkreślono główny wkład ESM w tym kontekście. Baza informacji dla tej analizy pochodzi z 10 kolejnych rocznych sprawozdań ESM nt. Azylu i migracji oraz raportów o stanie, badań ESM i zapytań ad-hoc gromadzących informacje na temat szerokiego zakresu tematów związanych z azylem i migracją dokumentów ESM, dokumentów informacyjnych i innych opracowanych dokumentów przez ESM w ciągu 10 lat (2008-2018). Co ważne, raport pokazuje, w jaki sposób ESM konsekwentnie odpowiada na zmieniające się wyzwania i potrzeby odbiorców w czasie, dostarczając im aktualnych, wysokiej jakości, bezstronnych i porównywalnych informacji, które nie są dostępne gdzie indziej.
Aby pobrać raport, kliknij tutaj: Raport roczny ESM 10 lat - Zrozumienie migracji w Unii Europejskiej: https://ec.europa.eu/home-affairs/sites/homeaffairs/files/docs/pages/00_10_year_anniversary_report_final_en.pdf 

do góry