Europejska Sieć Migracyjna Straż Graniczna na misji w Macedonii - Aktualności -

Nawigacja

Europejska Sieć Migracyjna

Aktualności

Straż Graniczna na misji w Macedonii

28 października grupa 30 funkcjonariuszy Straży Granicznej wyjechała do Republiki Macedonii. Celem misji jest wsparcie służb macedońskich.

Funkcjonariusze polskiej Straży Granicznej w Macedonii spędzą miesiąc i będą w tym czasie realizować zadania wynikające z podpisanych umów międzynarodowych w zakresie wspólnych operacji, służących ochronie porządku i bezpieczeństwa publicznego oraz zapobiegania przestępczości związanej ze zwiększonym napływem migrantów na granicę wspieranego państwa.

Przed wyjazdem wszyscy uczestnicy wzięli udział w tygodniowym szkoleniem zgrywającym, przeprowadzonym przez kadrę dydaktyczną z Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu. Podczas szkolenia funkcjonariusze poznali m.in. przepisy prawa Republiki Macedonii oraz zwyczaje kulturowe tamtego regionu. Ważnym elementem szkolenia było także doskonalenie posługiwania się bronią palną i wykorzystania środków przymusu bezpośredniego. Uczestnicy ćwiczyli również prowadzenie kontroli pojazdów i osób, udzielanie pierwszej pomocy, ewakuację i samoewakuację z pojazdu.

Źródło: https://www.strazgraniczna.pl/

do góry