Europejska Sieć Migracyjna

Aktualności

Straż Graniczna zatrzymała trzech nielegalnych migrantów

Funkcjonariusze Straży Granicznej 8 kwietnia w Cieszynie zatrzymali trzech obywateli Afganistanu nielegalnie przebywających na terenie Polski, którzy wjechali do kraju ukryci w naczepie pojazdu ciężarowego.

Funkcjonariusze zatrzymali w Cieszynie samochód ciężarowy na północno -macedońskich numerach rejestracyjnych w celu kontroli. Po otwarciu naczepy, pomiędzy przewożonym towarem ukrywało się trzech mężczyzn. Nie mieli oni przy sobie żadnych dokumentów i oświadczyli, że są z Afganistanu. Kierowca ciężarówki, obywatel Macedonii Północnej, przewoził towar Serbii do Polski i nie wiedział, że w naczepie znajdują się nielegalni migranci. Podczas przesłuchiwania migrantów, za pośrednictwem tłumacza, ustalono ich obywatelstwo oraz dane osobowe. Powiedzieli również, że przemytnik w Serbii pomógł im się dostać do naczepy i mieli zamiar dostać się do Francji.

Wobec obywateli Afganistanu wszczęto postępowanie administracyjne zmierzające do wydania decyzji zobowiązujących ich do powrotu. Do czasu zakończenia tego postępowania, Afgańczycy zostali umieszczeni w ośrodkach strzeżonych dla cudzoziemców.

do góry