Europejska Sieć Migracyjna

Aktualności

Rusza projekt WroMigrant oferujący pomoc migrantkom i migrantom we Wrocławiu

We Wrocławiu rozpoczęły działalność punkty konsultacyjne, powstał też pierwszy wrocławski internetowy przewodnik informacyjny dla migrantów i migrantek oraz konsultantów międzykulturowych. A to wszystko w pramach projektu WroMigrant.

Program WroMigrant to miejskie punkty informacji i aktywno­ści migrantek i migrantów zarówno już tu mieszkających, jak i dopiero przyjeżdżających do Wrocławia. Punkty mają ułatwić im odnalezienie się w mieście poprzez wsparcie informacyjne i prawne w wielu ważnych sprawach codziennych i urzędowych. W punktach WroMigrant można dowiedzieć się, gdzie i jak załatwić formalności, uzyskać więcej informacji w zakresie legalizacji pobytu i pracy, nadania numeru PESEL, wynajęcia mieszkania, czy zameldowania we Wrocławiu. Konsultanci doradzą także, jak skorzystać z opieki medycznej, systemu edukacji oraz oferty nauki języka polskiego w naszym mieście.

Migranci i migrantki dowiedzą się tam również o warsztatach i szkoleniach, na których nauczą się praktycznych umiejętności, potrzebnych do poruszania się w polskiej codzienności. Informacja udzielana jest w językach ukraińskim, rosyjskim, angielskim, niemieckim i polskim. Do WroMigranta nie obowiązują zapisy. Jednak w przypadku spraw złożonych, które wymagają konsultacji prawnej,  najlepiej umówić się wcześniej na spotkanie.

Z myślą o migrantach i migrantkach oraz konsultantach międzykulturowych powstały też profil facebookowy WroMigrant oraz pierwszy we Wrocławiu przewodnik WroMigrant.

Więcej pod adresem: https://www.tuwroclaw.com/wiadomosci,ruszyl-projekt-wromigrant-oferuje-pomoc-migrantkom-i-migrantom-we-wroclawiu,wia5-3266-53553.html

 

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
Europejska Sień Migracyjna
Finansowane ze środków Funduszu Azylu, Migracji i Integracji Unii Europejskiej
do góry